Svadba v skratke

 

V súvislosti so svadbou DJ Ivan garantuje hudobný kokteil namiešaný zo spoločenských zvykov a moderných prvkov oslavy. Samozrejmosťou je časovo neobmedzená hudobná reprodukcia sprevádzaná slovom pri štandardných zvykoch ako uvítanie, prípitok, mladomanželský tanec, redový tanec, začepčenie nevesty, krájanie torty, čítanie telegramov či voľná zábava a karaoke.

Hudobná dramaturgia svadby, tak ako ju zabezpečuje DJ Ivan, nezahŕňa len slovenské valčíky, polky, tangá a cigánske piesne. Boduje v nej aj twist, swing, jive či rokenrol. Štedro sa striedajú so žánrami ako rytmo či latino, ale spokojnosť klienta vyvoláva predovšetkým množstvo slovenskej a českej hudby v tanečných kolách s hudbou 70-tych, 80-tych a 90-tych rokov a takisto moderné hity.

Čo nechýba dobrej svadbe?

Spravidla zaznie niekoľko fanfár pri príchode už novomanželov. Ženích prenesie nevestu k svadobnému stolu. Hostí v sále víta svadobný pochod Mendelssohna Bartholdyho. Zasadací poriadok naviguje hostí na miesta a nastáva čas pre prípitok. Otec alebo kamarát prednesie príhovor. Hostia pripíjajú novomanželom na dlhý spoločný život, spieva sa živio, mnoga leta, no a keďže sa pije na zdravie, tak pre istotu radšej do dna.

Čas medzi tradičnými svadobnými rituálmi vypĺňa stredne tichý hudobný podkres so svadobnými motívmi. Po hlavnom chode nasleduje mladomanželský tanec. Šťastný pár pred rozradostenými zrakmi hostí kráča na tanečný parket. DJ nadčasovú udalosť sprevádza slovom. Tanečné sólo mladomanželov vystriedajú na parkete svadobní rodičia, atmosféra sa uvoľní, nasledujú slovenské valčíky a polky, tancuje sa dovtedy, kým je záujem o vedenie nevesty v tanci.

Hudobný scenár každej svadby je jedinečný, ťažko sa však nájde niekto, kto by nemal rád kvetinové deti a 70-te roky. Vďaka interpretom ako ABBA, Boney M, Beatles, Smokie, Suzi Quatro, Shakin’ Stevens, Ricchi E Poveri, Gipsy Kings či Gloria Gaynor miznú priepasti medzi generáciami, DJ Ivan, rešpektujúc čo i len letmé želania, hrá skutočne pre všetkých.

Čas okolo pol noci často sprevádza začepčenie. Okrem iného nevesta na tretí raz dovolí sňať vienok, ženích príde o pierko, žena a muž dostanú zásteru a klobúk. Opäť prichádza na rad prípitok a prvý bozk. Nevylučuje sa ani pôvodne anglický zvyk, pri ktorom sa zubami z nôžky nevesty sťahuje podväzok, nazývaný aj šťastíčko. Nevesta zahadzuje kyticu, ženích podväzok a čo nevidieť je tu redový tanec, po ktorom sa zvykne nevesta prezliekať do iných šiat. Nezabúda sa na únos nevesty, krájanie torty, súťaže zaľúbených, prekvapenia hostí, karaoke show alebo čítanie telegramov.

V súčasnosti pribúda svadieb v štýle večierka s obradom v záhrade. Welcome drink a nenútenú konverzáciu predelí obrad a vzápätí raut plynulo prechádza do voľnej zábavy. Hrá sa world music a noc je dejstvom mnohých prípitkov.

Prečítajte si tiež praktické rady pri výbere Dj-a

Z bohatých skúseností niekoľko tipov, kde sa početné svadobné spoločnosti vždy cítia a bavia k veľkej spokojnosti: